Slovak Czech English German

OZNAMY ŠKOLY

Uverejnila 29/05/2019, 15:00 VIA HUMANA
obnova-platnosti-preukazu-isic  Od 1. 6. sa objednávajú nové žiacke preukazy už s platnosťou na nasledujúci školský rok...
Uverejnila 20/05/2019, 00:00 VIA HUMANA
predlzenie-preukazu-isic-na-dopravu   
Uverejnila 21/05/2019, 17:00 VIA HUMANA
hladame-kolegov-do-nasho-kolektivu   

baner-vlavo-profil

PRÁVNICKÁ OSOBA

 

1. Vypočítajte si Vaše 1,5 % (2 %) z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa/prijímateľov (musí byť splnená podmienka minimálne 8 € na jedného prijímateľa).

2. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1,5 % (2 %) z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje o občianskom združení BEZ PREDSUDKOV K ĽUDSKOSTI, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

IČO/SID: 42156548/-

Právna forma: OBČIANSKE ZDRUŽENIE

Obchodné meno (názov): BEZ PREDSUDKOV K ĽUDSKOSTI

Sídlo: Mallého 2, 90901 Skalica

3. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31. 3. 2019) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

 

FYZICKÁ OSOBA

 

1. Vypočítajte si Vaše 2 % z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa. Poukázať môžete aj menej ako 2 %, musí však byť splnená podmienka minimálnej výšky 3 € pre prijímateľa.

2. V daňovom priznaní pre fyzické osoby (typ A) (typ B) sú už uvedené kolónky na poukázanie 2 % z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje o občianskom združení BEZ PREDSUDKOV K ĽUDSKOSTI, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

IČO/SID: 42156548/-

Právna forma: OBČIANSKE ZDRUŽENIE

Obchodné meno (názov): BEZ PREDSUDKOV K ĽUDSKOSTI

Sídlo: Mallého 2, 90901 Skalica

3. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31. 3. 2019) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

 

ISIC

 

Preukaz ISIC

Benefit pre študentov a krok k ďalšej modernizácii školy!

Škola sa rozhodla spolupracovať s CKM SYTS, ktorí vydávajú ISIC preukazy - oficiálne PREUKAZ ŽIAKA ISIC/EURO<26 STREDNEJ ŠKOLY - nie z dôvodu, že sa jej to finančne oplatí, ale z dôvodu, že chce svojim študentom poskytnúť najnovšie výdobytky a benefity. Áno, zase raz chceme byť výnimoční a preto v skalickom okrese sme prví, ktorí zaobstaranie ISIC preukazu pre svojich študentov zabezpečujú.

V prípade, že ISIC preukaz budete využívať v plnej miere, ktorú umožňuje, investícia sa vám vráti niekoľkonásobne.

Keďže ISIC preukazy sú u nás v zavádzaní, poprosíme vás o trpezlivosť.

Najčastejšie otázky:

Aké benefity poskytuje preukaz?

Zľavy a výhody v jednej karte: http://www.studentskypreukaz.sk.

Ako je to s dopravou?

Platnosť Preukazu ISIC/EURO<26 v doprave je elektronicky nastavená do 30. 6. 201x. Dovtedy môžete využívať žiacke cestovné vo vlaku, v autobusoch a MHD, ktoré kontrolujú dátum platnosti čipu.

Vybrané autobusové spoločnosti ako SAD Bratislava, SAD Prešov a Eurobus Košice akceptujú aj vizuálnu platnosť Preukazu ISIC/EURO<26 potvrdenú známkou 09/201x pri platbe v hotovosti až do konca septembra.

"Doprava na preukaze stojí 3 € a to už žiaci škole neplatia, lebo sms, ktorou si dopravu aktivovali, bola spoplatnená.
Známka, ktorá určuje platnosť preukazu pre využívanie partnerských zliav, stojí 10 €, čiže ak chce žiak cestovať a zároveň využívať aj partnerské zľavy, tak to stojí spolu 13 €.

Dopravu známka neurčuje, ale niektorí dopravcovia to žiadajú, keď nemajú čítačky."

S pozdravom, Branislav Bakša, CKM SYTS
P. S. Odporúčame ale vždy preveriť si všetko u dopravcu.

Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 je plnohodnotná dopravná karta, ktorú môžu žiaci využívať na mestskú dopravu, prímestské autobusy a vlaky. Nepotrebujú si vybavovať žiadny ďalší dopravný preukaz.

S týmto preukazom si žiaci potrebujú raz ročne zaktivovať čip v preukaze a automaticky im bude obnovená platnosť preukazu pre dopravcov na Slovensku a žiacke/študentské ceny im platia počas celého roka, teda aj vrátane letných prázdnin.

Preukaz príde z výroby s aktívnym čipom pre dopravcov a netreba ho aktivovať. Ďalšia aktivácia prebieha vždy v júni na zariadení - terminále. Škola včas zverejní informáciu, kde si treba zaktivovať čip v preukaze. Pre túto aktiváciu nie sú potrebné ani potvrdenia o návšteve školy ani nie je potrebné ísť k dopravcom.

Platí zľava na cestovné aj na SKAND Skalica?

Áno. Prepravca SKAND Skalica uvádza na svojej stránke: "Držitelia študentskej karty ISIC majú nárok na jednosmerné zľavnené cestovné. Táto zľava platí na všetkých linkách prevádzkovaných spoločnosťou SKAND Skalica, spol. s r. o."

Je potvrdené zo SKANDu Skalica, že preukaz kontrolujú elektronicky a žiaci si vedia na preukaz nahrať peniaze a fungovať bez hotovosti (tento kredit však vedia vyčerpať iba na autobusoch SKANDu.

V prípade problémov je potrebné informovať sa u dopravcu a ohlásiť problém na sekretariáte školy, aby sa mohli nedorozumenia vyriešiť.

Platí zľava na cestovné aj na vlaky v ŽSR?

Áno. Študent s preukazov ISIC/EURO<26 má nárok na zľavu 50 % z cestovného. Stačí si vypýtať študentské cestovné a ISIC spolu s cestovným lístkom preukázať sprievodcovi vo vlaku.

Čo v prípade, že mi preukaz nefunguje v doprave?

Ak Ti nebola uznaná žiacka zľava, vždy si zapíš dopravný prostriedok, kde Ti nefungoval preukaz, vrátane času a dátumu. Taktiež si odlož lístok. Je možné, že pri oprávnenej reklamácii sa budú dať získať peniaze späť, ak si musel zaplatiť plné cestovné.

Môžu nastať tieto situácie:

- Ak nebol čip zaktivovaný v priebehu júna, preukaz nebude platný pre dopravcov. Zaktivuj si preukaz na terminále, ktorý sa nachádza na sekretariáte.

- Treba skontrolovať, či si si nechtiac nezlomil alebo nepoškodil preukaz (mohlo dôjsť k poškodeniu čipu). Ak áno, zájdi v škole za kontaktnou osobu, ktorá má na starosti preukazy a požiadaj ju o objednanie duplikátu.

- Ak karta nejaví známky poškodenia, zájdi v škole za kontaktnou osobou a odošlite kartu do spoločnosti EMtest na kontrolu.

Riešenie problémov u ŽSR: http://www.studentskypreukaz.sk.

Platí zľava na cestovné aj na MHD?

Áno, žiak po predložení preukazu má nárok na študentské cestovné. Musí mať aktivovaný čip na dopravu. Viac na: http://www.studentskypreukaz.sk.

Čo v medzinárodnej doprave?

Medzinárodná doprava: http://www.studentskypreukaz.sk.

Najlepšie je opýtať sa priamo u konkrétneho dopravcu.

Akú platnosť má preukaz žiaka ISIC/EURO<26?

Na zľavy v obchodoch, reštauráciách, divadlách atď. sa platnosť vyjadruje striebornou známkou na zadnej strane preukazu a tá hovorí o tom, že preukaz platí od 1. septembra až do konca septembra nasledujúceho roku - napr. ak si študent kúpi 1. 9. 2015 známku 09/2016, platí mu až do konca septembra 2016, samozrejme vrátane letných prázdnin. Známka ISIC stojí 10 € a predĺženie platnosti na dopravu 3 .

Známku na predĺženie platnosti je možné kúpiť si kedykoľvek v priebehu roka.

Druhá platnosť je platnosť čipu vo vnútri karty pre účely dopravcov. Čip sa predlžuje v priebehu júna a platnosť sa predĺži na celý ďalší rok vrátane všetkých prázdnin (teda od 1. 7. - 30. 6. nasledujúceho roka). Bez platného čipu je preukaz nefunkčný v doprave. Žiakom záverečného ročníka na strednej škole skončí platnosť na dopravu 30. 6. a už si nemôžu predĺžiť platnosť čipu.

Koľko stojí preukaz ISIC/EURO<26?

Preukaz sa platí jednorazovo - 10 EUR.

Každý rok sa platí licencia - 10 EUR/rok.

Čo ak stratím alebo prídem o preukaz?

Ihneď kontaktuj osobu, ktorá má preukazy na škole na starosti a požiadaj o duplikát. Bude potrebné uhradiť jeho výrobu (za známku ISIC, ak si ju mal na pôvodnom preukaze, platiť už nebudeš). Do 48 hodín po objednaní príde nová karta. V prípade, že si mal na starej karte nahraté peniaze/lístok na dopravu, zájdi na okienko aj s potvrdením, ktoré prišlo s duplikátom a prehrajú Ti peniaze/lístok na nový preukaz.

Čo ak chcem využívať zľavu v podniku alebo obchode, ktorý ešte nie je partnerom ISIC?

Vyplň krátky formulár na tejto adrese a "ISICári" sa pokúsia nadviazať spoluprácu s daným partnerom:

http://www.studentskypreukaz.sk

Vážení študenti a rodičia!

Všetky informácie získate na www stránke www.studentskypreukaz.sk.

Ak tu alebo na stránke www.studentskypreukaz.sk nenájdete informáciu, ktorú potrebujete alebo potrebujete riešiť nejaký problém, kontaktujte mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. a vašu žiadosť posuniem ďalej na zodpovedanie.

Môžete súťažiť!

Môžete posielať otázky!

Môžete posielať odporúčania, aké zľavy by ste uvítali vo svojom meste!

Môžete cestovať za študentské cestovné!

Môžete nakupovať lacnejšie!

Naša škola sa zapojila do projektu BEZPEČNÁ ŠKOLA v spolupráci s CKM SYTS a EMtest-SK s.r.o. 

Školský rok 2013/2014 je ďalším krokom k modernizácii školy prostredníctvom rozširovania technického zabezpečenia školy.

Vydávame čipové preukazy žiaka ISIC/EURO<26. Preukaz bude dokladom o tom, že ste študentom našej školy.

Súčasne budete môcť preukaz využívať v:

externom prostredí školy

- ako čipovú kartu na MHD, SAD a železnice (na základe čipového preukazu môžete využívať žiacku/študentskú zľavu na cestovné počas školského roka a prázdnin takmer na všetkých trasách a linkách v rámci Slovenska) - treba sa nakontaktovať na konkrétneho dopravcu,

- na 110.000 zliav v rámci Slovenska a v zahraničí určených pre držiteľov medzinárodných preukazov ISIC a EURO<26 (databázu zliav nájdete TU).

Poprosíme všetkých študentov, aby o výhodách a podmienkach informovali svojich rodičov.

Čo potrebujete, aby ste mali preukazy čo najskôr?

1. Vyplnenú žiadosť (dostali ste ju pri prezentácii, alebo si pre ňu príďte na sekretariát).

2. 20 Eur (poplatok za známku ISIC na školský rok 201x/201x a poplatok za výrobu čipovej karty*).

            * ďalšie školské roky platíte každoročne len poplatok za prolongačnú známku ISIC (v prípade, že si kartu nebudete chcieť opätovne vyrobiť)

3. Fotografiu (vytlačenú s rozmermi 28x34 mm alebo v elektronickej podobe na  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.  - v predmete správy uveďte svoje meno).

Kam priniesť žiadosť, 20 Eur a fotografiu? 

Uvedené materiály prineste na sekretariát p. Kollárovej.

 

FYZICKÁ OSOBA - ZAMESTNANEC

 

1. Do 15. 02. 2019 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.

2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo POTVRDENIE o zaplatení dane.

3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2 % z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech občianskeho združenia BEZ PREDSUDKOV K ĽUDSKOSTI poukázať. (Táto suma však musí byť minimálne 3 €.)

4. Vyplňte VYHLÁSENIE, v ktorom sú už vyplnené údaje o občianskom združení BEZ PREDSUDKOV K ĽUDSKOSTI ako prijímateľovi.

5. Napíšte do Vyhlásenia sumu, ktorú chcete občianskemu združeniu BEZ PREDSUDKOV K ĽUDSKOSTI poukázať.

6. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30. 04. 2019 na daňový úrad podľa Vášho bydliska, prípadne doručte na sekretariát SSOŠ Via Humana Skalica.