Absolventi Via Humana

 • Vlastné spomienky na školu Via Humana sú ako vrátenie sa v čase na začiatok. Tam, odkiaľ sa začína jeden príbeh. Z miesta, odkiaľ treba vykročiť. Vykročila som tou cestou v ústrety, na strednú školu Via Humana, po ceste ľudskosti. Mala som tú česť študovať informatiku a informačné systémy, lenže to najpodstatnejšie tkvie v niečom lepšom popri štúdiu. Prišla som do vyspelej spoločnosti, do reality života, do sfér zvládania bojov a dosahovania víťazstiev, do priateľských sfér dobra a spravodlivosti, úcty a ochoty, medzi ľudí, ktorí vás z celej vôle snažia posunúť vpred, nielen na vyspelú úroveň ohľadom štúdia, ale najmä objaviť hodnotu vlastného vnútra, hodnotu vlastnej duše. Tu som pochopila, že som sa vybrala správnou cestou. Bola to cesta výnimočnosti, cesta možnosti dokázať viac, oveľa viac, dokázať i nemožné. Táto výzva išla z ďalekého nedohľadna a čím bližšie som prichádzala, tým viac som pociťovala výnimočnú silu. Všetka sloboda akou som prichádzala, ukazovala na inteligenciu doby, ktorá vyzýva kráčať vpred a nevzdať sa. Nikdy, nevzdať sa. Odtiaľ by som sa dnes chcela úprimne z celého srdca poďakovať  všetkým, s ktorými som mala česť poznať sa, byť v kontakte, všetkým, ktorí ma naučili múdrosti, ktorú využívam, ktorí mi od srdca pomáhali a tým ma motivovali a nasmerovali vpred. Dnes sa vďaka tejto výnimočnej ceste viem oveľa lepšie orientovať v realite sveta, v problematických situáciách a prípadoch sveta. Mojím presvedčením je dnes pevná nádej, že existuje možnosť dokázať aj to, čo sa zdá byť nemožné – v mojom prípade presvedčenie, že aj zlo na svete je možné naviesť správnou cestou. A z celého srdca dnes túžim pomáhať ostatným. Všetkým vyučujúcim patrí moje úprimné a srdečné „ďakujem“ a prajem im veľa úspechov, no najmä vôľu nevzdávať sa nikdy v živote, veriť v dobro a zažívať ho, zažívať zázraky, pretože sami ma to naučili. Vážim si všetko, čo ste pre mňa urobili. Všetky vedomosti využijem najsprávnejšie ako sa dá.

  Mgr. Bibiana Palkovičová, absolventka odboru Informatika a informačné systémy

 • Prajem škole veľa úspechov, veľa šikovných študentov a učiteľom naďalej pevné nervy.

  Marián Belanský, absolvent odboru Informatika a informačné systémy

 • Na strednú mám dobré spomienky, mali sme, povedal by som, relatívne dobrý kolektív, takže aj keď boli hádky, tak bola aj sranda. Škole by som poprial ďalšie úspešné roky pôsobenia a veľa študentov, ktorí budú snaživejší ako my.

  Peter Václavík, absolvent odboru Informatika a informačné systémy

 • Presne si vybavujem, ako som prišiel na druhé kolo prijímacích skúšok. Bol som tam v celej triede jediný chalan. Vtedy sa vlastne končila éra čisto dievčenskej školy, čo by sa zrejme páčilo každému chalanovi v mojom veku. Som veľmi rád, že v druhom kole som bol predsa len úspešný. Naša škola bola totiž iná, lepšia. Iná ako väčšina ostatných stredných škôl a mne s odstupom času príde ako najlepšia voľba. Zažil som na nej veľa príjemných chvíľ a neviem vybrať jedinú, ktorú by som spomenul na úkor ostatných. Miesto toho radšej našej škole poprajem minimálne ďalšiu rovnako úspešnú štvrťstoročnicu a jej študentom, aby si rovnako ako ja odniesli z nej to najlepšie.

  Tomáš Bilka, absolvent odboru Služby a súkromné podnikanie - Odievanie

 • V tomto období oslavuje moja alma mater, Via Humana, 25. výročie vzniku. 25 rokov, inak povedané, štvrťstoročie! Ak sa už pri výročí akejkoľvek inštitúcie prvý raz vyskytne slovo "storočie", symbolizuje to, že táto inštitúcia už prekonala tie najťažšie krízy, vytvorila zázemie a vznikla tradícia. A štvrťstoročie, to už je tradícia, ktorá poskytuje každému, kto o ňu prejaví záujem, oporný múr. Ale nie taký múr, ktorý bráni v rozlete, ale taký, ktorý vytvára pocit bezpečia, pocit domova a pocit, že sa sem môžem vždy vrátiť. A tieto pocity sú pre mladých ľudí, ktorí chcú zmeniť svet, veľmi dôležité. Ja som bol súčasťou tohto úžasného spoločenstva ľudí, menom Via Humana, 4 roky a nikdy som neľutoval svoje rozhodnutie. Toto prajem našej škole aj naďalej, aby s týmto pocitom odchádzali všetci jej absolventi. Prajem jej minimálne ďalšie 3 štvrťstoročia. Nech žije!

  Juraj Mikula, absolvent odboru Marketing

 • Je to už 5 rokov odkedy som ako absolvent opustil brány Via Humana. Ak sa ma však aj po 5 rokoch niekto spýta, ako hodnotím život na svojej strednej škole, stále sú to pre mňa najkrajšie roky života. Spoznal som tu ľudí, s ktorými sa s radosťou stretávam do dnešnej doby, priateľov, ktorí pochádzajú nielen z radov študentov, ale životnú podporu som našiel aj v kruhu vedenia a profesorského zboru. Tvorili sme jednu rodinu. Dnes už môžem tvrdiť, že by som si nikdy nevybral inak, aj keď štúdium mojou tvrdohlavosťou bolo miestami náročné. Vďaka našim „pani prof” dokážem úspešne podnikať v oblasti marketingu aj bez vysokej školy v oblasti, ktorá sa mi stala na strednej škole srdcovkou.

  Erik Formánek, absolvent odboru Marketing

 • Som jedným z absolventov, ktorého ste na kvalitnej úrovni doviedli  až k maturite. Zostali mi príjemné spomienky na školu, na krásne štyri študentské roky, život na internáte a nové priateľstvá, ktoré trvajú dodnes. Teraz študujem na vysokej škole a zatiaľ sa mi (aj vďaka základom zo strednej) darí. Všetkým prajem do ďalších rokov dobrých kolegov, študentov, úspechy v tvrdej konkurencii, kvalitné podmienky a tiež morálne ocenenie.

  Matej Šlahor, absolvent odboru Informatika a informačné systémy

 • Škola Via Humana mi ukázala nový pohľad na školu, ktorý bol plný nových možností v zdokonaľovaní sa, podpory a ľudskosti. Učitelia boli vždy veľmi nápomocní. Videla som ich snahu pomôcť nám, študentom, čo najviac a taktiež boli spravodliví. Sama som teraz učiteľka a viem, že to učitelia nemajú vôbec ľahké. Takže mojimi slovami chcem osloviť  študentov, aby si vážili svojich učiteľov a ich prácu a taktiež učiteľov, ktorým prajem veľa síl a trpezlivosti. Vzdelávanie je naša budúcnosť a škola Via Humana mi pomohla si nájsť k nej cestu.

  Sandra Michálková, absolventka odboru Výživa a šport

 • Osobne môžem aj s odstupom času povedať, že Via Humana mi dala viac ako vzdelanie. Bol to taký môj druhý domov. Ako možno len málo študentov, do školy som sa väčšinou tešil. Prístup našich profesorov bol zväčša priateľský a vždy sa snažili nás správne nasmerovať. Mal som to šťastie, že som sa ocitol v ročníku, v ktorom sa stretli ľudia plní energie, nápadov a nikdy nekončiaceho humoru. A takí sme boli počas celého štúdia. Ubehlo to vážne rýchlo. Ak sa mi to výnimočne podarí, rád sa idem do školy pozrieť a porozprávať s bývalými profesormi. A čo by som zaželal škole k tomuto výročiu? Určite aspoň ďalších 25 rokov úspešného vzdelávania študentov, schopnosť prispôsobiť sa potrebám vo vzdelávaní a stále priateľský a rodinný prístup.

  Martin Krnáč, absolvent odboru Marketing

 • Zo strednej školy mám len dobré spomienky. Spoznal som skvelú partiu ľudí, vznikli nové priateľstvá. Spomínam si, ako som videl prvýkrát mojich spolužiakov na zahájení školského roka. Všetci sme stáli v jednom rade a ja som si povedal: „Pekne, na štyri roky je o zábavu postarané.“ Spomínam na prvé dni ticha, keď nikto nikoho nepoznal a mená sme len hádali. Ako prváci sme si vraveli, že štyri roky sú veľmi ďaleko v nedohľadne. Opak bol však pravdou. Rok sa míňal s rokom, až do kým maturita nezačala klopať na dvere. Z nebojácnych skúsených štvrtákov sa razom stali sa stali bojazliví maturanti. Nepozerajúc na veľa učiva a veľa mučivých diktátov bolo pre mňa obdobie na Via Humana  najkrajším obdobím. Za úplne najlepší zážitok zo všetkých, hneď po návštevách divadla, považujem výlet do Paríža. Tam sa mi splnil sem, a to stáť na najvyššom bode Eiffelovej veže. Milé profesorky a profesori, práve vám patrí najväčšia vďaka. Klobúk dole. Želám vám, nech máte stále úspešných študentov, nech sa vám darí a nech ste stále takí, akí ste, plní optimizmu a radosti. Milá VIA HUMANA! Ťažko uveriť, že si tu s nami už 25 rokov. K 25. výročiu ti želám, aby si mala ešte veľa, veľa šikovných a múdrych študentov, krajšiu fasádu a veľa ďalších rokov pred sebou. Jedným slovom povedané: Ďakujem.

  Roman Ďuriga, absolvent odboru Informatika a informačné systémy

 • Na VIA HUMANU spomínam len v dobrom. Zažil som tam skvelé štyri roky, spoznal som veľa dobrých ľudí. Do pamäti sa mi vryli spomienky na výlety do divadiel, akcie a oslavy, ktoré sa udiali počas štúdia. Hlavne nezabudnem na skvelých učiteľov, ktorí nám posunuli tie najlepšie vedomosti, aké len mohli mať. Prajem VIA HUMANE veľa úspechov, skvelých študentov a absolventov. Dúfam, že bude pokračovať vo svojich tradíciách a zachová si hodnoty, ktoré sú pre ňu dôležité aj do budúcna.

  Tomáš Meliš, absolvent odboru Informatika a informačné systémy

 • Škola Via Humana mi přinesla nejenom kvalitní vzdělání v oboru Výživa a šport, ale také ty nejkrásnejší vzpomínky. Skrze lidí, kteří byli součástí této školy, jsem měl pocit, že na mně každému záleží. Jsem hrdý na to, že jsem zde mohl studovat. Děkuji za všechno. Přeji každému, kdo bude na Via Humana studovat, ať zažije to co já...

  Tomáš Smetana, absolvent odboru Výživa a šport

 • Štúdium na Humanuske sa nedá opísať inak ako jeden veľký zážitok. Škola, ktorá nielen pripraví študenta na ďalšie štúdium na vysokej škole, ale naučí ho aj (nie však  prehnane a cez ružové okuliare) snívať vo veľkom a veriť, že dokážete všetko, čo budete chcieť - no nebude to zadarmo a bez práce. Aj dnes, 5 rokov po absolvovaní školy, na ňu veľmi rada spomínam. Partia ľudí, ktorá sa zišla v našom ročníku, je v kontakte medzi sebou dodnes, vytvorili sa tu veľmi dobré priateľstvá, ktoré držia stále, aj po 5 rokoch :). Želám teda našej Humanuske do budúcna minimálne tak dobrých pedagógov, akí tam sú teraz, veľa, veľa úspešných absolventov, ktorí budú aj po rokoch s úsmevom spomínať na školu a ďalších aspoň 25 rokov úspešného fungovania tejto úžasnej inštitúcie :).

  Andrea Samková, absolventka odboru Medzinárodné obchodné vzťahy

 • Na našu „Humanusku” budem veľmi rád spomínať hlavne v dobrom. Nie vždy to bola škola hrou a nie vždy to bolo jednoduché. Ale dala mi do života viac ako sa môže zdať. Organizovanie rôznych eventov, študentský život a hlavne prostredie a profesionalita, o ktorú sa škola postarala. Nesmierne si vážim profesorov a všetkých kompetentných, ktorí sa podieľali alebo podieľajú na fungovaní školy. Humanuske ďakujem hlavne za spoznanie výborných ľudí, či už spolužiakov alebo profesorov. Vždy sa rád vraciam a porozprávam sa s ľuďmi, ktorí mi dali do života veľmi veľa a spríjemnili mi  najlepšie roky v škole. Do budúcna by som škole poprial len to najlepšie a študentom, aby mali minimálne také prostredie a zážitky ako ja. Za to vám všetkým patrí jedno veľké ĎAKUJEM.

  Patrik Danielik, absolvent odboru Výživa a šport

 • Súkromnú strednú odbornú školu VIA HUMANA som navštevovala krásne štyri roky. Študovala som odbor hotelierstvo. Nemôžem povedať, že celé štúdium bolo ľahké, ale práve táto škola ma pripravila vykročiť do života a niečo v tom živote dosiahnuť, aj keď som ešte len na začiatku. V škole som sa naučila komunikovať s ľuďmi, prezentovať sama seba a prekonať v určitých veciach svoj strach. Ďakujem celému učiteľskému  zboru a vedeniu školy za možnosť absolvovať túto školu a zažiť neuveriteľné a nezabudnuteľné chvíle a zároveň prajem veľa ďalších šikovných študentov a úspechov.

  Lucia Kopečková, absolventka odboru Hotelierstvo

 • Než som začal chodiť na strednú, každý mi hovoril, že sú to najkrajšie roky života. Nikdy som tomu neveril. Veď kto sa môže tešiť na učenie, imatrikulácie, maturitu a predovšetkým dlhé dni v škole...Ale až keď zaspávate a zobúdzate sa s tým, že už sa tešíte do školy, tak to tak bude - sám som si tým prešiel a teraz to môžem s úsmevom potvrdiť. Via Humana si u mňa v srdci našla veľké miesto a už to tak zostane navždy. Nebolo to len učenie, naháňanie sa za známkami a dobrým vysvedčením. Via Humana je škola, ktorá podporovala športové aktivity, výlety, projekty a hlavne sa vždy snažila vyjsť v ústrety všetkým študentom. Až teraz, s odstupom času, si človek uvedomuje, že to boli naozaj nádherné roky, čo všetko mu dali a neboli to len vedomosti. Boli to aj skúseností do bežného života. Aj keď boli ťažšie dni a nebola nálada, vždy tu boli naše krásne, usmievavé profesorky, ktoré vždy zlepšili náladu už len pohľadom na ne :). Veľa zážitkov, zábavy a úsmevných momentov bolo dennodenne veľmi veľa. Ani by som ich nevedel spočítať, no vždy, keď si na ne spomeniem, tak sa usmejem. Momenty ako imatrikulácie či už, ktoré sme si odtrpeli alebo aj tie, ktoré sme perfektne nachystali, vysedávanie cez prestávky pred triedou, hranie našej obľúbenej počítačovej hry (counter-strike), stužková a nakoniec maturita... Sú to momenty, ktoré vo vás ostanú a budú tu stále. Stredná škola má pripraviť na vysokú školu. Ako študent odboru informatika a informačné systémy som si našiel prácu v odbore bez vysokej školy. Základy, ktoré sa tu získajú, sa veľmi dobre využijú nielen na spomínanej výške, ale už hneď po štúdiu. Bez dobrých základov nejde postaviť kvalitný, pevný dom. Týmto by som celej škole rád poďakoval. Pani riaditeľke, zástupkyni, zástupcovi, profesorkám, profesorom, ale aj pani hospodárke a ľuďom okolo za krásne roky štúdia, pevných nervov a nádherných spomienok. Mojej obľúbenej škole prajem veľa, veľa, veľa úspechov, ďalších výročí a spokojných, hrdých študentov ako som ja. Veľa šťastia VIA HUMANA :).

  Denis Babiar, absolvent odboru Informatika a informačné systémy

 • Stať sa dopravným pilotom bola veru cesta tŕnistá, ale vďaka tomu, že som mal detský sen, za ktorým som si tvrdo išiel, mi prinieslo to krásne ovocie, že vďaka takýmto výhľadom nemusím už nikdy ísť do práce, lebo môj koníček sa stal aj mojou prácou. Veru, učitelia z Humanusky vedia, že som nebol nikdy špičkový žiak, ale kde je vôľa, tam je cesta! Každý žiak by mal mať cieľ a hlavne motiváciu. Som živý príklad toho, že som sa vedel „hecnúť“ do učenia a splnil sa mi tak môj sen.

  Maximilián Slovinec, absolvent odboru Výživa a šport

 • Na Via Humanu spomínam vždy len v tom najlepšom. Vďaka nej som spoznala množstvo skvelých ľudí, s ktorými som dodnes v kontakte. Pedagógovia mi neraz pomohli aj popri štúdiu na vysokej škole, za čo im veľmi ďakujem. K 25. výročiu prajem Via Humane veľa ďalších úspešných rokov, stovky úspešných absolventov, ktorí budú vždy len v dobrom spomínať na stredoškolské časy a aby aj naďalej vládla v škole priateľská atmosféra.

  Sandra Kutlaková, absolventka odboru Služby v cestovnom ruchu

 • Na našu školu Via Humana spomínam len v tom najlepšom. Priniesla mi veľa nových výziev, skúseností, zážitkov, maturitu :). A hlavne úžasných ľudí. Boli to zatiaľ najkrajšie 4 roky študentského života. A som vďačná, že som mohla byť súčasťou tejto veľkej rodiny. Via Humane prajem ešte mnoho takýchto výročí, nech je úspešná a nech sa stále len rozrastá.

  Michaela Fialová, absolventka odboru Marketing

 • Ako absolventka na školu veľmi pekne spomínam. Boli aj ťažšie obdobia, no najviac spomienok mám na tie radostné a príjemné chvíle. Počas celého štúdia som zažila veľa školských akcií a výletov po Slovensku, ale aj do zahraničia. Hlavne spomínam na výlet do Paríža, Prahy a na časté divadelné predstavenia v rôznych divadlách. Tiež patrí k mojim spomienkam priateľský učiteľský zbor a vedenie školy, ktoré sa vždy snažilo vyjsť nám v ústrety. Keby som sa mala spätne zamyslieť nad výberom školy, určite by som svoje rozhodnutie zopakovala. Škola oslavuje 25. výročie a priala by som jej, aby takýchto štvrťstoročí oslávila ešte veľa.

  Denisa Vaňková, absolventka odboru Marketing

 • Prajem škole veľa úspechov, veľa šikovných študentov a učiteľom naďalej pevné nervy.

  Marián Belanský, absolvent odboru Informatika a informačné systémy

 • Na strednú mám dobré spomienky, mali sme, povedal by som, relatívne dobrý kolektív, takže aj keď boli hádky, tak bola aj sranda. Škole by som poprial ďalšie úspešné roky pôsobenia a veľa študentov, ktorí budú snaživejší ako my.

  Peter Václavík, absolvent odboru Informatika a informačné systémy

 • Presne si vybavujem, ako som prišiel na druhé kolo prijímacích skúšok. Bol som tam v celej triede jediný chalan. Vtedy sa vlastne končila éra čisto dievčenskej školy, čo by sa zrejme páčilo každému chalanovi v mojom veku. Som veľmi rád, že v druhom kole som bol predsa len úspešný. Naša škola bola totiž iná, lepšia. Iná ako väčšina ostatných stredných škôl a mne s odstupom času príde ako najlepšia voľba. Zažil som na nej veľa príjemných chvíľ a neviem vybrať jedinú, ktorú by som spomenul na úkor ostatných. Miesto toho radšej našej škole poprajem minimálne ďalšiu rovnako úspešnú štvrťstoročnicu a jej študentom, aby si rovnako ako ja odniesli z nej to najlepšie.

  Tomáš Bilka, absolvent odboru Služby a súkromné podnikanie - Odievanie

 • V tomto období oslavuje moja alma mater, Via Humana, 25. výročie vzniku. 25 rokov, inak povedané, štvrťstoročie! Ak sa už pri výročí akejkoľvek inštitúcie prvý raz vyskytne slovo "storočie", symbolizuje to, že táto inštitúcia už prekonala tie najťažšie krízy, vytvorila zázemie a vznikla tradícia. A štvrťstoročie, to už je tradícia, ktorá poskytuje každému, kto o ňu prejaví záujem, oporný múr. Ale nie taký múr, ktorý bráni v rozlete, ale taký, ktorý vytvára pocit bezpečia, pocit domova a pocit, že sa sem môžem vždy vrátiť. A tieto pocity sú pre mladých ľudí, ktorí chcú zmeniť svet, veľmi dôležité. Ja som bol súčasťou tohto úžasného spoločenstva ľudí, menom Via Humana, 4 roky a nikdy som neľutoval svoje rozhodnutie. Toto prajem našej škole aj naďalej, aby s týmto pocitom odchádzali všetci jej absolventi. Prajem jej minimálne ďalšie 3 štvrťstoročia. Nech žije!

  Juraj Mikula, absolvent odboru Marketing

 • Je to už 5 rokov odkedy som ako absolvent opustil brány Via Humana. Ak sa ma však aj po 5 rokoch niekto spýta, ako hodnotím život na svojej strednej škole, stále sú to pre mňa najkrajšie roky života. Spoznal som tu ľudí, s ktorými sa s radosťou stretávam do dnešnej doby, priateľov, ktorí pochádzajú nielen z radov študentov, ale životnú podporu som našiel aj v kruhu vedenia a profesorského zboru. Tvorili sme jednu rodinu. Dnes už môžem tvrdiť, že by som si nikdy nevybral inak, aj keď štúdium mojou tvrdohlavosťou bolo miestami náročné. Vďaka našim „pani prof” dokážem úspešne podnikať v oblasti marketingu aj bez vysokej školy v oblasti, ktorá sa mi stala na strednej škole srdcovkou.

  Erik Formánek, absolvent odboru Marketing

 • Som jedným z absolventov, ktorého ste na kvalitnej úrovni doviedli  až k maturite. Zostali mi príjemné spomienky na školu, na krásne štyri študentské roky, život na internáte a nové priateľstvá, ktoré trvajú dodnes. Teraz študujem na vysokej škole a zatiaľ sa mi (aj vďaka základom zo strednej) darí. Všetkým prajem do ďalších rokov dobrých kolegov, študentov, úspechy v tvrdej konkurencii, kvalitné podmienky a tiež morálne ocenenie.

  Matej Šlahor, absolvent odboru Informatika a informačné systémy

 • Škola Via Humana mi ukázala nový pohľad na školu, ktorý bol plný nových možností v zdokonaľovaní sa, podpory a ľudskosti. Učitelia boli vždy veľmi nápomocní. Videla som ich snahu pomôcť nám, študentom, čo najviac a taktiež boli spravodliví. Sama som teraz učiteľka a viem, že to učitelia nemajú vôbec ľahké. Takže mojimi slovami chcem osloviť  študentov, aby si vážili svojich učiteľov a ich prácu a taktiež učiteľov, ktorým prajem veľa síl a trpezlivosti. Vzdelávanie je naša budúcnosť a škola Via Humana mi pomohla si nájsť k nej cestu.

  Sandra Michálková, absolventka odboru Výživa a šport

 • Osobne môžem aj s odstupom času povedať, že Via Humana mi dala viac ako vzdelanie. Bol to taký môj druhý domov. Ako možno len málo študentov, do školy som sa väčšinou tešil. Prístup našich profesorov bol zväčša priateľský a vždy sa snažili nás správne nasmerovať. Mal som to šťastie, že som sa ocitol v ročníku, v ktorom sa stretli ľudia plní energie, nápadov a nikdy nekončiaceho humoru. A takí sme boli počas celého štúdia. Ubehlo to vážne rýchlo. Ak sa mi to výnimočne podarí, rád sa idem do školy pozrieť a porozprávať s bývalými profesormi. A čo by som zaželal škole k tomuto výročiu? Určite aspoň ďalších 25 rokov úspešného vzdelávania študentov, schopnosť prispôsobiť sa potrebám vo vzdelávaní a stále priateľský a rodinný prístup.

  Martin Krnáč, absolvent odboru Marketing

 • Zo strednej školy mám len dobré spomienky. Spoznal som skvelú partiu ľudí, vznikli nové priateľstvá. Spomínam si, ako som videl prvýkrát mojich spolužiakov na zahájení školského roka. Všetci sme stáli v jednom rade a ja som si povedal: „Pekne, na štyri roky je o zábavu postarané.“ Spomínam na prvé dni ticha, keď nikto nikoho nepoznal a mená sme len hádali. Ako prváci sme si vraveli, že štyri roky sú veľmi ďaleko v nedohľadne. Opak bol však pravdou. Rok sa míňal s rokom, až do kým maturita nezačala klopať na dvere. Z nebojácnych skúsených štvrtákov sa razom stali sa stali bojazliví maturanti. Nepozerajúc na veľa učiva a veľa mučivých diktátov bolo pre mňa obdobie na Via Humana  najkrajším obdobím. Za úplne najlepší zážitok zo všetkých, hneď po návštevách divadla, považujem výlet do Paríža. Tam sa mi splnil sem, a to stáť na najvyššom bode Eiffelovej veže. Milé profesorky a profesori, práve vám patrí najväčšia vďaka. Klobúk dole. Želám vám, nech máte stále úspešných študentov, nech sa vám darí a nech ste stále takí, akí ste, plní optimizmu a radosti. Milá VIA HUMANA! Ťažko uveriť, že si tu s nami už 25 rokov. K 25. výročiu ti želám, aby si mala ešte veľa, veľa šikovných a múdrych študentov, krajšiu fasádu a veľa ďalších rokov pred sebou. Jedným slovom povedané: Ďakujem.

  Roman Ďuriga, absolvent odboru Informatika a informačné systémy

Stredoškolský Prengo Cup 2022 je súčasťou X. ročníka najväčšieho amatérskeho turnaja v malom futbale na Slovensku – Prengo CUP – Turnaj v malom futbale 2022.
Atraktivitu turnaja zvýšilo miesto konania na pešej zóne v Trnave.
Turnaja sa zúčastnilo 8 stredných škôl zo všetkých 7 okresov Trnavského samosprávneho kraja.SI – SSOŠ VIA HUMANA Skalica,TT – Spojená škola – org. z. Gymnázium a Stredná športová škola J. Herdu TRNAVA,TT – Stredná odborná škola elektrotechnická Trnava,PN – Gymnázium P. de  Coubertina PIEŠŤANY,HC – stredoškoláci Hlohovca,GA – Súkromné bilingválne gymnázium Galanta,DS – Spojená škola nám. Sv. Štefana 1533/3, Dunajská Streda,SE – OA Senica.
Za celý turnaj sme neprehrali ani jeden zápas. S neskorším víťazom z Hlohovca sme remízovali 3:3, následne sme porazili favorita turnaja z Dunajskej Stredy 4:2 a v zápase proti Pieštanom sme si odniesli víťazstvo v pomere 2:1. Zo skupiny sme postupovali z druhého miesta spoločne s Hlohovcom, v semifinále sme sa stretli v záhoráckom derby so Senicou. Jednoznačne sme zvíťazili 6:1. Vo finále sme si zopakovali zápas proti Hlohovcu, kde sme v riadnom čase remízovali 2:2 a tak o víťazovi rozhodli penalty. Hlohovcu sme podľahli 3:2.A tak sa tešíme z veľkého úspechu a striebornej medaily 🥈. Chlapcom GRATULUJEME a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a skalického okresu. HUMANA do toho!