BIBLICKÁ OLYMPIÁDA
21. januára 2026EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA V TRNAVE – KRAJSKÉ KOLO
3. februára 2026SSOŠ VIA HUMANA sa v školskom roku 2025/26 opäť zapojila do systému duálneho vzdelávania so štyrmi študentmi prvých ročníkov v spolupráci so Záhorským osvetovým strediskom v Senici.
K zhodnoteniu prvého polroka duálneho vzdelávania sa zišli zakladateľka školy Mgr. Dana Dorothea Mikulová, riaditeľ školy Mgr. Tomáš Mikula a riaditeľka ZOS v Senici Mgr. Zuzana Čobrdová, aby získali obojstrannú spätnú väzbu, ktorá je cenným nástrojom pri hodnotení spolupráce.
Bolo konštatované, že pravidelný kontakt s odborníkmi z praxe študentom pomáha vytvárať si realistický pohľad na budúce povolanie.
Hodnotenie priebehu polroka potvrdilo, že duálne vzdelávanie má zmysel, prináša konkrétne výsledky a významne obohacuje moderné vzdelávanie a že je potrebné v ňom pokračovať.
Zároveň riaditeľ školy poďakoval pani Mgr. Čobrdovej za jej ochotu, podporu a profesionálny prístup pri spolupráci so študentmi. Vyzdvihol jej aktívnu úlohu v organizovaní praxe a mentorovaní študentov.
